Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

06.06.2017
Asaf Yalman
EMANETİN MIŞIL MIŞIL !

Başkasının parasını kullanmak kolaydır. Para giderse senin paran değildir sonuçta .

Yıllardır değerli büyüğümüz Selçuk Yaşar'ın ve ailesinin desteği ortada . Birkaç istisna yönetim kurulumuzu hariç tutarak klübün yönetim şeklide istikrarlı bir şekilde devam ediyor.

Kimi geliyor ismini yüceltiyor kimi kendi hırsına yenik düşüp klübün borcunu yüceltiyor kimi stad olsunda rant olsun  peşinde.

Hepsinin ortak noktası harcana para ( istisna olan bazı yöneticler  dışında ) kendilerine ait değil .

Düşününce Yıllar bir film şeridi gibi gözümüzün önünde geçti gitti bir anda .

Özer Kırca ile düştüğümüz seneden En son Erdal Acar ile gelen veya gelecek olan yüksek miktardaki paralarıda kurulan  Türkiye'nin en pahalı PTT 1.Lig takımlarından birisini düşürene kadar

Şimdi ise  transfer yasakları ile geri dönmeye çalışıyoruz .

düşünün bakın çok değil 3-5 sene önce ; Zühtü Işıl ! Emanetin Işıl Işıl derken şimdi kusura bakma uyuyoruz mışıl mışıla döndük .

Yönetim Kurulumuz yeni seçildi kendilerince bir şeyler yapmaya birşeyler üretmeye çalışıyor ama onlarda olaya tek boyutla yaklaştıkları için gelecek çok parlak değil. 

Artık yeter demenin zamanı geldi . Artık birbirimize düşman olarak kavga ederek benim dedğim doğru seninki yanlış diyerek Karşıyaka Spor Klübünün bir adım öteye gidemeyeceğini anlamak gerekiyor. Artık kaybedilen paranın , zamanın transfer yasaklarının bizim paramız zamanımız sorumluluğumuz olduğunu anlamak iliklerimizde hissetmemis gerekiyor.

Artık silkinmek lazım . 

Silkinmek lazım ama hep aynı aktörlerin çabaları ile taraftarın ve derneğin çabaları ile olmayacak bu iş .

Bu  şekilde taşıma suyla dönen değirmenden bir farkımız yok .

Süratle  yeniden yapılanma planı yapılmalı ve  sportif idarenin finansmanı ile iadresi artık profosyonellere teslim edilmelidir.

Seçilmiş yönetim kurulu ise sadece bu işin takipçisi ve denetçisi olmalıdr.

Bu şekilde br planlama ile bulunacak gerek küçük sponsorluklar gerek büyük sponsorluklar klübe marjinal katkıyı verecektir.

Tüm bunlar belki bir çoğumuzun bildiği şeyler ancak hepimizin bildiği daha büyük bir şey ise  bir kentteki spor klüplerinin en büyük desteğinin dünyanın heryerinde olduğu gibi belediyeler olduğu gerçeğidir. 

Ama gel gör ki son 2-3 dönemde bizim belediyemizden gelen destek ne bizi güldüren nede süründüren cinstendir.

Durupda kimse bana elimiz kolumuz bağlı demesin .

Eğer örnek isteniyorsa gidip Eskişehir Belediyesinden örnek alınsın. Hentbol ve basketbolda Süperlige çıktılar futbolda ise direkten döndüler .

Alın size hemde aynı partiden ama % 100 destek verebilen bir  belediye . Eğer nasıl oluyor diyor iseniz bir telefon kadar yakındır bu bilgileri almak  sanırım. 

Dolayısı ile Klübün olduğu yere çadır kurmak ve taraftarla zıtlaşmak yerine bu enerjiyi ( sizin rakibiniz olduğu için bu kadar hükümet yanlısı )  şehir klüplerinin oldugu bir lige Kafsinkafımızı nasıl koyarım diye düşünerek eylemde bulunmak gerekir.

Ki Karşıyaka ismi tıpkı basketbolda şampiyonlukların geldiği o 3 yılda olduğu gibi uzun yıllar anılsın .Ve hiç merak etmeyiniz ki o yapacağınız anıtın getireceği sesten çok çok daha fazla ses getirecektir .

Sözün özü bu klübün büyük bir adım atmaya birbiri ile kucaklaşmaya ve hedefe kenetlenerek yürümeye ihtiyacı var  . Bunu gerçekleştirecek olanlarda bizleriz .

Yalnız bu yolda dikkat etmemiz gereken brnokta var ki  stat vb gibi akçeli işlerden nemalanmaya çalışan ve derdi KSK değil kendi çıkarı olanları bu zincirin dışında

bırakarak bunu yapmalıyız.

Biz bir olur isek tüm hedeflerimizi elde ederiz . 

Yeter ki İnanalım ve adım atalım .

HAYDİ KAF KAF ,

HAYDİ BAŞKAN SEN BİR ADIM AT KARŞIYAKALI SANA İKİ ADIM ATACAKTIR: