Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

06.03.2017
Alphan Aksoylar
Mor Hipopotam - Karşıyaka'nın Gençleri Playoff'ta


Biliyorsunuz "Kırık Dişli Denizaslanı'nın Hazin Öyküsü" büyük yankı uyandırmış; yurtiçinde mesleki kıskançlığın etkisiyle hayvan dostu örgütlerimizin desteğini yeterince alamasa da özellikle yurtdışında hayvan hakları ve hayvan sağlığı örgütlerinin ilgisini çekmiş, büyük beğeni toplamıştı; konu hakkında araştırmacı ve bilim insanlarının yazımı referans göstererek önemli dergilere ve akademik yayınlara yazdıkları makaleler benim için çok değerli; konunun çözümüne katkıda bulunması ise tek dileğim. Uluslararası Hayvan Hakları ve Sağlığı Örgütleri Birliği'nin bu yıl ilk kez vereceği "2017 Hayvan Mücadele ve Dayanışması Onur Ödülü"nün (Honorary Award for Animal Struggle and Solidarity 2017) bu yılki 4 adayından biri olduğumu öğrenmek ise benim için büyük sürpriz oldu; bu büyük onuru tüm kırık dişli denizaslanlarına ithaf ediyorum. Bu vesile ile "Mor Hipopotam - Kırık Dişli Denizaslanı'nın Hazin Öyküsü 2" başlıklı; Kırık Dişli Denizaslanı'nın tatlı sularda Hipopotamların arasında yaşadığı dramatik öyküyü yazmama gerek kalmamış oldu; zaten Jerzy Kosinski'nin "Boyalı Kuş" romanında boyalı kuşun başına gelenlere atıfta bulunarak "Mor Hipopotam"ın içeriği hakkında ipuçları vermiştim, bu yazıyı okurlarımızın hayal gücüne bırakalım.
 
Birilerinin yaklaşık 1 ay önce 8 Şubat Çarşamba yapmış olduğu incelikli ve normal insan beyninin algılama olanağı bulunmayan Karşıyaka'nın normal sezonu 7. bitirmesi beklentisi gerçekleşmedi, yaralı düşmana hançer saplayamayanlar bu hesabı bozdular ne yazık ki; birileri böyle hüzünler içinde düşünedursun, asıl hesap bozan hepimizin bildiği gibi, bir sevgi, dayanışma ve mücadele takımı olan Karşıyaka'nın Gençleri, Zübeyde Hanım'ın Kızları, başantrenörümüz Tamer Çamlıbel başta olmak üzere teknik ekibimiz, Serkan Ergüven başkanlığındaki şube yönetimimiz, büyük taraftarımız ve KSK Voleybol ailemiz oldu. Bu vesile ile kızlarımızı bugünlere getiren ailelerine; tüm altyapı ve üstyapı antrenörlerine ve Karşıyakalı olmalarına vesile olanlara bir kez daha teşekkür edelim.
 
Geçtiğimiz hafta birileri duymazdan gelerek yazılarına taşımaktan imtina etseler de 2000 kişinin maç öncesi ısınmalardan başlamak üzere aralıksız saatlerce koro halinde küfürlerine maruz kalan Karşıyaka'nın Gençleri, Zübeyde Hanım'ın Kızları cevabı sahada oynadığı mükemmel voleybolla vererek yıldızlar topluluğu rakibini eze eze yenmiş; Playoff yolunda avantajı ele geçirmeyi bilmişti. Dün maçımızdan önce oynanan karşılaşmada Manisa BŞB'nin Alaşehir Bld.'yi deplasmanda 3-1 yenerek grubumuzda Playoff'u garantileyen ikinci ekip olmasının ardından takımımıza Salihli Bld. maçında alacağı 3 puan Playoff'u garantilemek için yeterli hale gelmişti; Salihli Bld. Olga Geyko gibi birçok takımı Sultanlar Ligi'ne taşımış kaliteli pasörü olmak üzere 2 yabancısı; Karşıyaka patentli ve Karşıyaka'da forma giymiş 4 oyuncusu ile hedefsiz olsa da zorlu bir rakipti; zaten ilk sette de bunu kanıtlayarak özellikle Kaptan Buket Yılmaz ve Semra Özer'in etkili oyunları ile seti alarak Playoff biletimizi zorlaştırdılar; ama zoru seven Karşıyaka'nın Gençleri, Zübeyde Hanım'ın Kızları oynama şansı bulan tüm oyuncularımızın katkısı ve mücadelesi ile; son 3 sette sahaya müthiş bir performans koyan ve maçın yıldızı olan 1999 doğumlu pasörümüz Elif Öner'in liderliği ve organizasyonu ile 3-1'lik galibiyete ulaştı ve grubumuzda Playoff'u garantileyen 3. takım oldu; önümüzdeki hafta Manisa BŞB deplasmanında alacağımız sonuca göre normal sezonu 2., 3. veya 4. sırada tamamlayacağız ki sıralama Yarıfinallerdeki rakiplerimizi ve fikstürümüzü netleştirecek; grubumuzda Playoff'un son ekibi 55 puanlı Bursaspor'un grubu lider bitirmeyi garantileyen Beylikdüzü karşısında; 54 puanlı Alaşehir Bld.'nin hedefsiz Rota Koleji karşısında alacağı sonuçlar ile belirlenecek; B Grubu'nda ise İlbank, Gümüşhane Gençlerbirliği ve Samsun Anakent BŞB ile birlikte Playoff'a kalacak son takım 56 puanlı Bolu Bld.'nin 3. Samsun Anakent BŞB, 54 puanlı Pursaklar V. İhtisas'ın Sakarya Hendek karşısında alacağı sonuçlar ile netleşecek.
 
Birileri takımımızı bir oyuncunun performansına dayalı diye niteleyerek küçümsemeye çalışadursun; her maç farklı oyuncularımız ön plana çıkmaya ve galibiyetlere katkı vermeye devam ediyor; tüm oyuncularımızı tarihe şimdiden geçen destansı 2016-2017 sezonu için kutluyor; destanın yeni bölümlerinde şimdiden oyun şansı ve üstünlüğü ile başarılar diliyoruz, bu başarıyı harika bir sezon performansı sergilerken şanssız sakatlığı ve geçirdiği operasyon ile sezonu kapatan ama arkadaşlarını hiçbir zaman yalnız bırakmayan pasörümüz Ayşegül Girgin'e hediye ediyor; rehabilitasyon sürecinin en iyi şekilde geçmesi ve parkelere eskisinden daha sağlıklı ve güçlü şekilde parkelere dönmesini umuyor ve bekliyoruz.
 
Yazımızın fotoğrafını ise yaralı düşmana hançer saplama hevesleri kursaklarında kalanlara hediye ediyoruz.
 
Alphan Aksoylar 
Kaf-Sin-Kaf'ın Gür Sesi
KSK Voleybol Şubesi Sonsuza Dek Yaşayacak