Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Yerlilere güveniyoruz, 4 yabancıyla devam edeceğiz

07.02.2019 - kafsinkaf.org
Beşinci yabancıdan vazgeçmelerinin, hedeflerinden vazgeçmek anlamı taşımadığını belirten Çıvgın şöyle konuştu:
"Chatman'den ayrıldıktan sonra büyük bir aksilik olması dışında sezonu dört yabancıyla bitireceğiz. Bu kararı alırken yerli oyuncularla da toplantı yapıp, 'Biz size güveniyoruz. Siz de kendinizi hazır hissediyor musunuz?" diye sorduk ve olumlu yanıt aldık. Karşıyaka'nın geleneğinde oyuncu yetiştirmek ve geliştirmek vardır ancak ancak burası aynı zamanda hedefleri olan bir kulüp. Bu nedenle BSL'de play-off, FIBA Europe Cup'ta gidebildiğimiz kadar ilerlemek hedeflerinden vazgeçemeyiz. Bu nedenle oyuncularımız sorumluluğu hissetmek ve gereklerini yerine getirmek durumundadır. Biz onlara güveniyoruz. Onlara kapasitelerini zorlamak için ortam sağlıyoruz. 

Berk geçen sezon önündeki oyuncu sakatlandığı için fazla süre almıştı, şimdi önünde yabancı oyuncu olmasına rağmen süresini kendisi artırdı. Birkan Batuk'u eski günlerine getireceğimizden eminiz. İlkan sezon başından bu yana ciddi süreler alıyor. Tayfun sakatlıktan yeni çıktı, Erdi'nin de iyileşmesini bekliyoruz. Karşıyaka altyapısından yetişen Berke'ye de fırsat veriyoruz.  Egemen Türk Basketbolu için önemli bir uzun. Özgüvenini geri kazandırıp yolunu açmak istiyoruz. Ayrıca iki-üç BGL oyuncusunu antrenmanlara alıyoruz.

Takım olarak çıkıştayız. Chris Evans'ın dahil olmasından sonra takım kimyası daha iyiye gitti, işlemeyen parçalardan kurtulunca roller oturmaya başladı. Sakatlıkları nedeniyle Pristhtina maçında Assem Maresi, Birkan Batuk, Erdi Gülaslan oynamadılar.  Tayfun fıtık ameliyarından sonra toparlanma sürecinde. Walker'ı da dirseğindeki sakatlık nedeniyle Prishtina maçında kısıtlı kullandık. Sakatlarımız iyileştiğinde genişleyen rotasyonumuzla birlikte daha da rahatlayacağız."