Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

100ü geçtik

06.01.2019 - kafsinkaf.org
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 14.hafta maçında Pınar Karşıya ile Bahçeşehir Koleji İzmir’de karşı karşıya geldi. Play-Off hattını yakından ilgilendiren maçtan Pınar Karşıyaka 103-77 galip ayrıldı.

Ev sahibi Pınar Karşıyaka maça Walker, Henry, Birkan, Marei, İlkan ilk beşiyle başlarken, konuk ekip Bahçeşehir Koleji Harris, Colom, Slaughter, White, Rautıns beşiyle sahada yer aldı. Karşılaşmanın ilk sayıları Pınar Karşıyakalı oyuncu Assem Marei’den geldi. İlk beş dakikada Bahçeşehir Koleji’nin 6-11 üstünlüğü vardı. Periyot genelinde Bahçeşehir Koleji sayı bulmakta zorlanmadı. Savunma yapmakta zorlanan Pınar Karşıyaka hücumda toparlansa da çeyrek 21-24 Bahçeşehir’in üstünlüğünde sona erdi.

İkinci çeyreğin başlamasıyla beraber Pınar Karşıyaka sahaya çok büyük bir enerji koydu. Savunmada sertliği arttıran ev sahibi ekip çaldığı toplarla sayılar üretti. Son dakikalarda savunma ritmini kaybeden özellikle pota altını bir türlü savunamayan Pınar Karşıyaka rakibinin sayılar bulmasına engel olamadı. Hücumda ise savunmanın tam tersine etkili bir oyun vardı. Berk Uğurlu ve Marei’nin skor katkısı Pınar Karşıyaka’yı sırtladı. Son saniyede Walker’ın bulduğu 3 sayılık isabetle Pınar Karşıyaka soyunma odasına 46-45 önde gitti.

İlk yarıda Pınar Karşıyaka’da Marei 13 sayı 6 ribaunt, Berk Uğurlu 13 sayı 2 ribaunt, Walker 10 sayı ile oynadı. Konuk ekip Bahçeşehir Koleji’nde Harris 14 sayı 3 asist, Rautins 6 sayı ile oynadı.

Maçın ikinci yarısı karşılıklı basketlerle başladı. Çeyreğin devamında Pınar Karşıyaka taraftarının etkisiyle maça ağırlığını koymayı başardı. Marei’nin yıldızlaşması ile birlikte savunmada bir takım gibi oynayan Kaf Kaf rakibine zor anlar yaşattı. Son çeyreğe Pınar Karşıyaka 74-65 önde girdi.

Son çeyreğe Pınar Karşıyaka müthiş başladı. Hücumda koç Özhan Çıvgın’ın çizdiği oyunu birebir sahaya yansıtan Kaf Kaf, savunmada da Bahçeşehir’e göz açtırmadı. Maçın ikinci yarısında yakaladığı rüzgarı sürdüren Kaf Kaf kusursuz bir son çeyrek performansı ortaya koydu. Pınar Karşıyaka maçtan 103-77 galip ayrıldı. Pınar Karşıyaka’da Marei 32 sayı 11 ribaunt ile ‘double-double’yaparak yıldızlaştı ve BSL için kariyer rekorunu kırdı. Berk Uğurlu ve Henry 18’er sayı ile galibiyete büyük katkı verdiler. Bahçeşehir Koleji’nde Harris 27 sayı 5 ribaunt, Rauıtıns 13 sayı ile oynadı.

NOTLAR
A Milli Erkek Basketbol Antrenörü Ufuk Sarıca da maçı izleyenler arasındaydı. Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nu tamamen dolduran İzmirli basketbolseverler temposu yüksek, keyifli bir basketbol maçı seyrettiler. Anadolu Efes’ten sezon sonuna kadar kiralanan Birkan Batuk maça ilk beşte başladı. Anadolu Efes maçından sonra kadro dışı bırakılan Erdi Gülaslan affedildi ve kadrodaki yerini aldı. Litvanyalı oyuncu Gailius ile yollar maçtan önce ayrıldı.

İlk yarının son haftasında Bahçeşehir Koleji evinde İstanbul BBSK’yi konuk edecek.