Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Groningene evimizde kaybettik

24.10.2018 - kafsinkaf.org
Pınar Karşıyaka FIBA EuropeCup C grubu 2.hafta mücadelesinde Hollanda ekibi Donar Gronıngen ile İzmir Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda karşılaştı ve 69-64'lük skorla mağlup olduı.

Temsilcimiz parkeye Walker, Henry, Erdi, Marei ve İlkan ilk beşiyle çıktı. Donar maça 7-0’lık seriyle başladı. Maçın hemen başında Marei 2 faul yaptı ve erken faul problemine girerek kenara gelmek zorunda kaldı. Maçın ilk 5 dakikası deplasman takımının 9-5'lik üstünlüğü ile geçildi. Temsilcimizin savunma zaaflarını iyi değerlendiren Donar ilk çeyreği 22-15 önde kapattı. İlk çeyrekte Sek Henry 7 sayı, İlkan 5 sayı ile oynadı.

İkinci çeyreğin hemen başında Pınar Karşıyaka hücumda iyi bir reaksiyon gösterse de savuma performansı hayal kırıklığıydı. Savunmada takım olmayı başaramayan Kafkaf, rakibinin hücumlardan sayılarla dönmesine bir türlü engel olamadı. Savunmada yapılan hatalar hücuma da yansıdı. Rakip takımın bulduğu kolay üçlükler farkın açılmasına neden oldu ve Pınar Karşıyaka ilk yarıyı 42-30 geride kapattı. İlk yarıda Henry 8, Walker ve Egemen 6 sayılık performans gösterdi. Donar Gronıngen ilk yarıda 16 ribaund alırken ekibimiz 8 ribaundda kaldı. Deplasman ekibi ilk yarıda 16, Pınar Karşıyaka ise 5 asist yaptı. Donar istediği takım oyununu tam anlamıyla sahaya yansıtırken, Pınar Karşıyaka’da bireysel performanslar öne çıktı.

Üçüncü çeyreğin başlamasıyla Marei oyuna geri döndü. Savunmadaki problemlerini en aza indiren temsilcimiz agresifliği en üst seviyeye çıkardı. Taraftarının verdiği inanılmaz destekle beraber üçüncü periyotta tam 25 sayı bulmayı başardı. Hücumda adam paylaşımını daha iyi yapan Pınar Karşıyaka istediği takım oyununu sahaya yansıtabildi. Pınar Karşıyaka son çeyreğe 59-55 geride girdi.

Maçın son çeyreği karşılıklı basketlerle başladı. Kafkaf savunmada ilk yarıya oranla daha derli toplu bir performans ortaya koydu. Periyod boyunca her iki ekip de sayı üretmekte zorlandı. Maçta hiç öne geçemeyen Karşıyaka, son çeyrekte yaptığı kritik 2 top kaybı nedeniyle yakaladığı rüzgarı sürdüremedi ve geçtiğimiz sezon bu kupada yarı final oynayan rakibine yenilmekten kaçamadı.

Walker 17sayı 2 asist, Henry 13 sayı 3 asist, Marei 12 sayı 10 ribaunt ile oynadı. Marei’nin double-doublesi galibiyet için yeterli olmadı.

Pınar Karşıyaka FIBA EuropeCup’ta 31 Ekim’de bir diğer Türk temsilcisi olan İstanbul BBSK ile deplasmanda karşılaşacak.