Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

İstenmeyen başkan Hüseyin Mutlu

23.10.2018 - kafsinkaf.org

Karşıyaka ihracı istenen H. Mutlu Akpınar'a tepkiler sürüyor. Kafsinkaf.org facebook hesabından "Hüseyin Mutlu Akpınar'ın yeniden aday olmaması için 35.5 neden" isimli paylaşımlar yapıldı.

Karşıyaka'nın CHP'li Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'a yönelik tepkiler bir türlü bitmek bilmiyor. Sosyal medyadaki taraftar organizasyonu kafsinkaf.org'tan "Hüseyin Mutlu Akpınar'ın yeniden aday olmaması için 35.5 neden" isimli paylaşımlar yapıldı. Paylaşımlarda Akpınar'ın neden aday olmaması gerektiği sıralandı.

 
İstenmeyen başkan Hüseyin Mutlu Akpınar

Bir paylaşımda, "Çünkü, 30 Ağustos kutlama afişine kendi fotoğrafını değil Mustafa Kemal Atatürk'ün ve kahraman askerlerimizin fotoğraflarını koyan bir belediye başkanı istiyoruz" denildi.

 
İstenmeyen başkan Hüseyin Mutlu Akpınar

Başka bir paylaşımda ise, "Çünkü, kendi kitabının reklamını kendi belediyesinin billboardlarından yapacak kadar çiğ olmayan bir belediye başkanı istiyoruz" şeklinde belirtildi.

 
İstenmeyen başkan Hüseyin Mutlu Akpınar

TEPKİ BÜYÜYOR

Facebook sayfasından, "Karşıyaka Stadı'na engel olmayan bir belediye başkanı istiyoruz. Etrafında koruma ordusuyla gezmeyen bir belediye başkanı istiyoruz. Karşıyaka Belediyesi'ni bir aile şirketi haline getirip Konya'dan, Ankara'dan ve İstanbul'dan hısım akraba ile doldurmayan bir belediye başkanı istiyoruz. Yaptığımız şikayetlerin belediye tarafından dikkate alınmasını sağlayan bir belediye başkanı istiyoruz. Kadın delegelerin üzerine yürümeyen bir belediye başkanı istiyoruz. Sabahın 04.00'ünde kafelerin tadilat sesleriyle uyanmamıza engel olan bir belediye başkanı istiyoruz" şeklindeki paylaşımlar Başkan Akpınar'a olan tepkinin boyutunu gözler önüne serdi.

 
İstenmeyen başkan Hüseyin Mutlu Akpınar

BEN MERKEZLİ YÖNETİM

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, "Karşıyaka halkı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın yönetim tarzından mutsuz. Hüseyin Mutlu Akpınar, 'Ben biliyorum. ben yaparım' şeklindeki tavrıyla Karşıyaka'ya uymayan bir yönetim tarzı ortaya koyuyor. Karşıyaka'nın değerleriyle uyuşmayan bir yönetim tarzı bu. Çünkü Karşıyaka ayrı bir markadır. Karşıyaka ayrı bir modeldir. Siz Karşıyaka'nın hassasiyetlerine yönelik bir tarzı belirlemeniz gerekiyor. Ben merkezli sistemle, insanların küçümseyen, tepeden bakan bir yönetim anlayışıyla Karşıyaka'yı yönetemezsiniz" dedi.

 
İstenmeyen başkan Hüseyin Mutlu Akpınar

Başkan Çiftçioğlu, "Yatırım miktarı bütçenin yüzde 8'ini ve 9'unu geçmemiştir. Hala stat ile alakalı, Kent A.Ş. ile alakalı sorularımıza cevap vermemiştir. Kapı kapı bankalarda kredi arıyor. Kapı kapı dolaşarak Karşıyaka markasına zarar veriyor" diye konuştu. Başkan Çiftçioğlu, "Karşıyaka halkı, Hüseyin Mutlu Akpınar'a kırmızı kart gösterecektir. Halkın ve tabanın sesi bu şekilde. Bizler de bu noktada Karşıyaka'nın değerlerine sahip çıkan, kültürel ve sanatsal etkinliklerine kadar Karşıyakalılık bilinci ile tüm Karşıyakalılardan bir şans istiyoruz. Bu iradeyi ortaya koymalarını bekliyoruz" dedi.

İstenmeyen başkan Hüseyin Mutlu Akpınar

Karşıyaka'da kulübün 79 kongre üyesinin Akpınar'ın üyelikten ihracını istemesini de değerlendiren Çiftçioğlu, "Bu geç kalınmış ama yapılması gereken bir hareket. Hüseyin Mutu Akpınar Karşıyaka atkısını, başkan seçildikten sonra takmıştır. Şahsi kaprislerinden dolayı stat projesine engel olmuştur" dedi.

İstenmeyen başkan Hüseyin Mutlu Akpınar
 
İstenmeyen başkan Hüseyin Mutlu Akpınar

Ceyhan TORLAK / EGELİ SABAH