Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Maalesef belediyeden beklediğimiz ölçekte destek görmüyoruz

29.08.2018 - kafsinkaf.org
Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı içine sinen bir kadro kurduklarını, koç Özhan Çıvgın'ın büyük sıçrama yapacağına inandığını belirtirken Türkiye'nin en iyi altyapı organizasyonu kuracaklarını ve "Karşıyaka Ligi" kuracaklarını söyledi.
 

REKLAM
 
ads by AdMatic

 


İşte Büyükkarcı'nın Basketfaul'e açıklamaları...

* Zor bir süreçten geçtik ama sonunda içime çok sinen bir kadro kurduk. Antrenmanlarda gördüğüm kadarıyla sert, karakterli, disiplinli olduğumuzu söyleyebilirim.

* Koçumuz Özhan'dan çok umutluyum. Burada büyük sıçrama yapacağından eminim. İnanılmaz çalışkan bir insan... 

* Genel menajerimiz Selim Çınar konusuna çok hakim ve ayrıca çok iyi bi Karşıyakalı. Bana göre Türkiye'nin en iyi genel menajerlerinden biri. Yönetimimiz de son derece istekli ve ilgili.

* Pınar sayesinde sezon sonuna kadar ödemelerimizi dövizdeki beklenmedik yükselişe rağmen garanti ettik. FIBA'daki transfer yasağımızı da yapılandırma suretiyle önümüzdeki günlerde kaldıracağız. Yıllar sonra ilk kez denk bütçe oluşturduk. Karşıyaka iyi anlamda 2-3 yıl sonra bambaşka yerlerde olacak.

* Kulübün başkanıyım ama sonuçta ben de bir taraftarım. Zevk aldığım basketbolu izlemek önceliğim. Avrupa'da gidebildiğimiz yere gideceğiz. BSL Karşıyaka için play-off'u konuşmak ayıptır ama play-off'lara iyi bir yerden girebileceğimizi söyleyebilirim.

* En büyük iddiam Şu: Kısa süre içinde Türkiye'nin en iyi alt yapısını kuracağız. Kişisel gelişim koçumuz var, fizyoterapistimiz, psikologumuz, kondisyonerimiz, yeterli kalitede antrenörümüz var. Spor okullarını geliştirirken her kategoride 10'ar takım kuracak ve bu takımlar arasında "Karşıyaka Ligi" düzenleyeceğiz.

* Karşıyaka'nın hedefi elit oyuncu yetiştirmek olmalıdır. Eğer A Takımımızda 4-5 kendi altyapımızdan yetişmiş oyuncu rol alabiliyorsa, o zaman altyapının başarısından söz edilebilir. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz.

* Organizasyonumuz büyüdükçe salon sorunumuz da büyüyor. Maalesef belediyeden beklediğimiz ölçekte destek görmüyoruz. 50 yıldır basketbolun içinde olan bu kulüp çok daha fazla desteği hak ediyor.

* 10 bin kişilik salon projesinden vazgeçmiş değiliz. Bununla ilgili olarak önümüzdeki günlerde Ankara'ya gidip yetkililerle görüşeceğim.